HCL - Archive

TEAM OF FOUR GOLD - REGISTERED TEAMS

View More ⇔ Scroll Now
SR NO. TEAM NAME CAPTAIN PLAYER 1 PLAYER 2 PLAYER 3 PLAYER 4 PLAYER 5 PLAYER 6
1 Hemant Jalan Hemant K Jalan Hemant K Jalan (WB006646) Swarnendu Banerjee (WB004793) Kaustabh Nandi (WB005792) Kaustubh Bendre (PM000297) Sandip Datta (WB005697) Pritish Kushari (WB001414)
2 Moribus Joyjit Sensarma Joyjit Sensarma (D0000384) Rajeev Gupta ( ) Paresh Gupta (D0000072) Namit Sharma (D0000441) ( ) ( )
3 Poddar Housing Ltd Anal Shah Arvind Vaidya (BM001332) Milind Athawale (PM000016) Anal Shah (BM000974) Jitendra Solani (BM000233) R Sridharan (BM000049) Subhash Dhakras (BM000036)
4 Samadhan Ravi Raman Ravi Raman (BM001520) Rahul Khambete (BM001554) T V Ramani (BM000211) Vijay Phatarphekar (BM000187) Prahalad Rajkumar (TM000462) Raghavendra Rajkumar (TM000480)
5 Aristos Sanjoy Bhattacharya Sanjoy Bhattacharya (BM001510) R Sreekrishnan (TM000305) S K Iyengar (KS000105) Rajendra Gokhale (BM000873) Arvind Srinivasan (BM000548) R Venkatesh (KS000312)
6 Formidables Kiran Nadar Kiran Nadar (D0000178) B Satyanarayana (D0000223) Jaggy Shivdasani (BM000034) Rajeshwar Tewari (D0000229) Sunit Chokshi (GTA00256) Keyzad Anklesaria (GTA00261)
7 Anoop Dhawan Anoop Dhawan Anoop Dhawan (D0000424) Manas Mukherjee (WB000777) Partha Banerjee (WB002585) Kingshuk Bhattacharjee (WB003504) Shambhu Nath Ghosh (WB002866) Biswajit Poddar (WB002867)
8 K H Power Arun Bahulkar Sanjay Datta (NM000121) Arun Bahulkar (BM000054) C M Kulkarni (KS000152) K Durgadas (KS000073) L Ravichandran (TM000270) C Rangarajan (TM000448)
9 Sweden Gunnar Andersson Gunnar Andersson ( ) Mikael Rimstedt ( ) Ola Rimstedt ( ) Simon Ekenberg ( ) Simon Hult ( ) Adam Stokka ( )
10 Israel Levy Stern Levy Stern ( ) Lior Urman ( ) Israel Yadlin ( ) Doron Yadlin ( ) Lungu Veronel ( ) ( )
11 Zwederland Johan Upmark Johan Upmark ( ) Fredick Nystrom ( ) Ricco van Prooijen ( ) Louk Verhees ( ) ( ) ( )
12 Pharma Service Morten Bilde Morten Bilde ( ) Hans Christian Graversen ( ) Poul Clemmensen ( ) Emil Jepsen ( ) Dorte Cilleborg Bilde ( ) ( )
13 Drink Guy Mendes De Leon Guy Mendes de Leon ( ) Veri Kiljan ( ) Luc Tijssen ( ) Thibo Sprinkhuizen ( ) ( ) ( )
14 Bridge Plus Angel Vanchev Angel Vanchev ( ) Zahary Zahariev ( ) Jerry Stamatov ( ) Diyan Danailov ( ) ( ) ( )
15 Bridge24.pl Piotr Nawrocki Piotr Nawrocki ( ) Piotr Wiankowski ( ) Kamil Nowak ( ) Wojciech Strzemecki ( ) ( ) ( )
16 Russia Andrey Gromov Andrey Gromov ( ) Aleksandr Dubinin ( ) Georgy Matushko ( ) Evgeny Rudakov ( ) Vitaly Ruchka ( ) Youri Khokhlov ()
17 K1 Bulgaria Diana Damianova Diana Damianova ( ) Viktor Aronov ( ) Yuliyan Stefanov ( ) Ivan Nanev ( ) ( ) ( )
18 McAllister John Mcallister John McAllister ( ) Peter Fredin ( ) Hila Levi ( ) Adi Asulin ( ) ( ) ( )
19 Iceland Sveinn Eiriksson Sveinn Eiriksson ( ) Bjarni Einarsson ( ) Throstur Ingimarsson ( ) Julius Sigurjonsson ( ) Bjorgvin Kristinsson ( ) Adalsteinn Jorgensen ( )
20 Failla Giuseppe Failla Giuseppe Failla ( ) Luca de Michelis ( ) Andrea Manno ( ) Massimiliano di Franco ( ) ( ) ( )
21 Oceania Peter Gill Peter Gill ( ) Liam Milne ( ) Matthew Brown ( ) Michael Whibley ( ) ( ) ( )
22 Liberty Mohammad Maula Al Mamun Mohammad Maula Al Mamun ( ) Md. Zahid Hossain ( ) Sk.  Aminur Rahman ( ) Ali Ahammed ( ) ( ) ( )
23 Pertamina Indonesia Robert Parasian Robert Parasian ( ) Taufik Gautama Asbi ( ) Julius Anthonius George ( ) David Hutahaean ( ) Kurniadi Djauhari ( ) Noldy Robert Ngantung ( )
24 Russia - Semenov Igor Bavchine Igor Bavchine ( ) Yury Khiuppenen ( ) Vadim Kholomeev ( ) Ivan Semenov ( ) ( ) ( )
25 Lavazza Norberto Bocchi Norberto Bocchi ( ) Giorgio Duboin ( ) Dennis Bilde ( ) Antonio Sementa ( ) ( ) ( )
26 Maya Meera Sneha Sukamal Das Sukamal Das (WB001741) Satyabrata Mukherjee (WB001561) Pranab Roy (WB005327) Sankar Acharya (WB001790) Asha Sharma (D0000309) Akanksha Vyas (RJ000408)
27 Mukul Gupta Mukul Gupta Mukul Gupta (UP000697) S A Abbasi (UP000011) T P Khare (UP000668) Anees () Gaurav Banerjee () Raju ()
28 Dhampur Sugar Mills Ashok Kumar Goel Ashok Kumar Goel (WB007240) K.R.Venkataraman (TM000259) Sumit Mukherjee (WB005399) Debabrata Majumder (WB003643) Sundarram Srinivasan (TM000174) Sridharan Padmanabhan (TM000277)
29 Bangur Cement Debasish Roy Debasish Roy (WB000154) Kamal Mukherji (WB000006) Ajay Bagadia (WB006912) Bibas Todi (WB000930) Suman Sengupta (WB003448) Arabinda Roy (WB003501)
30 Doc In Doc Dr. Ashwani Mehta Dr. Ashwani Mehta (D0000294) Renata Muller () Marshall Lewis () Edward Levy () Sunil Bhatia (D0000280) ()
31 Shri Radhey V M Lal V M Lal (BM000029) R G Bhiwandkar (BM000070) K S Anand Samant (BM000226) Sandeep Karmarkar (BM000907) Finton Lewis (BM000415) ()
32 Rohit Wrapper Ajay Vaish Ajay Vaish (UP000727) Deepak Kothiwal (UP000645) Pinaki Khan (WB005644) Snehasish Roy (WB001242) Asit Baran Chakraborty (WB003401) Kamal Naguri (WB003361)
33 Dhaka Skype M Sakhawat Hossain M Sakhawat Hossain ( ) M A Quddus ( ) Abul Khayer ( ) M Mahmud Hossain ( ) ( ) ( )
34 Team NRK Kirubakaramoorthy N.R. Kirubakaramoorthy (TM000066) Ramaratnam Krishnan (TM000071) B. Prabhakar (TM000441) Sandeep Thakral (D0000493) Vivek Bhand (BM001385) Bhabesh Saha (WB003738)
35 Alpha Daya Dhaon Daya Dhaon (D0000405) Rana Roy (WB003517) Amarnath Banerjee (WB004754) Dipak Santra (WB001714) Aniruddha Bhattacharya (WB003693) ()
36 Mango Jeroo Mango Jeroo Mango (BM000918) Ivan Alphonso (BM000065) Archie Sequeira (BM000234) Ian Concessio (BM000596) B . Seenivasagan (TC000091) Koushik Mukherjee (KS000759)
37 Eden Realty Kolkata Badal Das Badal Das (WB003406) Pranab Bardhan (WB005724) Shibnath DeSarkar (WB004281) Aloke kumar Sadhu (WB003732) Partho S Mukherjee (WB003807) ()
38 COGITO Andrey Purushottam N.K. Gupta (D0000154) Andrey Purushottam (BM000661) Subhranshu Patnaik (KS000846) Sanjay Sondhi (KS000825) Abhijit Chakraborty (WB005418) Samir Basak (WB004468)
39 Shree cement Ravi Goenka Ravi Goenka (WB005054) Subir Majumdar (WB003051) A.K. Sinha (UP000398) Subhash Gupta (D0000180) Sapan Desai (GTA00287) Satyabrata Lahiri (WB005033)
40 Aggarwal Team Inderash Aggarwal Inderash Aggarwal (UP000135) BK Aggarwal (UP000452) Col KK Sabherwal (D0000054) Asit Kumar Kundu (WB000720) BN Rastogi (UP000231) ()
41 Standard Sabari Rajeev Sukumaran Rajeev Sukumaran (K0000106) Mithun Mukherjee (WB007561) Verghese Jacob (TG000533) Rajnesh Gossain (AP000158) () ()
42 Delhi Blues Prakash Bhandari Prakash Bhandari (D0000435) D K Tewari (D0000160 ) P C Gupta (D0000259 ) J B Sengupta (D0000224) Ashok Girdhar (D0000469 ) S K Bandhopadhyay (WB007531 )
43 Ramcharan G Veerabhadra Rao M D Choudary (APS00100) G V Rao (TG000528) C D Kumar (TG000076) M V Subba Rao (TG000472) K Srinivas (TG000448) P B G Tilak (APS00007)
44 Mohit Mehta Mohit Kumar Mehta Mohit Kumar Mehta (WB005993) Sujit Basu (WB001136) Swapan Kr. Ghosh (WB001369) Prabir Paul (WB003150) Sowmik Das (WB005753) Anirban Mitra (WB006860)
45 HRIDHAAN Bhalchandra Ogale Bhalchandra Ogale (PM000245) Ajit Chakradeo (BM000175) Makarand Kulkarni (PM000237) S Krishnan (BM000405) Jitesh Agrawal (MP000088) Anil Vijayvargiya (MP000195)
46 Integra Sanat Saha Sanat Saha (WB001122) Suresh Kumar () S Deb () indranil Chakraborty (WB004198) Binod Kumar Shaw (WB007768) Amal Kundu (WB003516)
47 Sarthak Behuria Sarthak Behuria Sarthak Behuria (HP000049) Sutanu Behuria (HP000009) Sidharth Behura (UP000251) Kr Vijayanand Singh (UP000376) Pradeep Anand Singh (UP000026) Pankaj Mehta (UP000644)
48 Calcutta Bridge Club Swapan Some Sankar Narayan Ghosh (WB005331) Suresh Ranjan Bhattacharyya (WB006076) Swapan Some (WB005581) Swapan Kumar De (WB006903) Suman Routh (WB007674) ()
49 Pegasus U K Pal A K Ghosh (D0000348) U K Pal (D0000338) K Chandramouli (D0000038) G P Gupta (GTB00102) Jay Kumar R. () Jitender Kumar ()
50 Brave T K Banerji Atulya Sood (HP000095) Anil Sud (HP000050) Nita Banerji (HRL00027) T K Banerji (HRL00026) () ()
51 Baneet Kolkata (deleted) ( ) ( ) ( ) ( ) () ()
52 Mrs Hema Deora Gopinath Manna Gopinath Manna (BM001459) Uttam Gupta (KS000087) Prasun Mukherjee (WB006704) Rahul Shetty (BM001528) () ()
53 MANYAWAR Prasad Keni (npc) Anil Padhye (BM000185) Vinay desai (BM000094) Raju Tolani (BM001005) Ajay Khare (BM000699) ARUN BAPAT (BM000834) Simon Stocken ()
54 Magic Eyes Esther C Sophonpanich Esther C Sophonpanich () Somchai Baisamut () Vallapa Svangsopakul () Asdang Riamsree () () ()
55 Rainbow Maneesh Bahuguna Sunil Machar (BM001000) Himani Khandelwal (NM000436) Rajeev Khandelwal (NM000040) Prakash Hegde (BM000374) Rajiv Gulawani (BM001427) Maneesh Bahuguna (D0000495)
56 Bridge The Gap (from Silver) Robert Sima Robert Sima (KS000818) G. Lakshman (TG000222) P.T. Ramjee (KS000044) Sanjay Jhawar (MP000824) Chanchal Dass (AP000116) Vijay Ranchan (GTA00068)
57 Divitas S Sundareshan S Sundareshan () Arjun Sawhny () Hasibul Hasan (WB006610) Paban Agarwal (WB004108) Sanjib Das (WB001963) Subrata Saha (WB001002)
58 Evergreen Forest MAHESWAR PRADHAN MAHESWAR PRADHAN (O0000357) A M RAO (O0000358) G C PRADHAN (O0000098) S S BEHERA (O0000279) C R MOHAPATRA (O0000123) ()
59 ONGC C RAJESH TIWARY RAJESH TIWARY (GTS00006) ALOK KUMAR (GTS00008) R K GUPTA (BM000945) S C SARKAR (GTS00062) HARISH KRISHNA (GTS00052) P K PRAMANIK (WB003976)